Трајанов: Премиерот и министрите да се објават пред изборите

Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, денес одржа прес-конференција за медиуми на која ги презентираше главните програмски приоритети на ДС

повеќе...

Општинската изборна комисија му го врачи уверението на градоначалникот Константин Георгиески

Во присуство на сите членови, претседателот на Општинската изборна комисија Климент Камнароски, денеска официјално му го врачи Уверението на новоизбраниот

повеќе...

Милошевски: Од Охрид, нека одекне гласот на правото и правдата, гласот за убав Охрид, гласот за честита Македонија

Кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Митре Милошевски, денес одржа прес-конференција на која истакна: „Охрид припаѓа

повеќе...

Донев: На 5 Мај да излеземе и гласаме за подобро утре, поубав живот и убав Охрид

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев, денес одржа прес-конференција на која истакна: „На 5 мај Охрид

повеќе...

Георгиески: Ве повикувам во недела како во првиот круг, да испратиме порака дека враќање назад нема!

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Константин Георгиески, денес одржа прес-конференција, на која истакна: „Почитувана јавност, драги мои охриѓани!

повеќе...

Заев ги охрабри охриѓани: Уште од понеделник ќе заигра метлата во Владата и претпријатијата, за да не ни биде, после, Цацко крив

Премиерот и лидер на владината коалиција, Зоран Заев, ги охрабри, на вечерашната трибина, на градскиот плоштад “Свети Климент Охридски” охриѓани,

повеќе...