Официјално означен стартот за изградба на резервоар за водоснабдување на селата Издеглавје и Слатински Чифлик

„Официјално започнавме со реализацијата на уште еден значаен инфраструктурен проект, со што исполнуваме уште едно дадено ветување -изградба на резервоар

повеќе...

Се реализираат низа градежни проекти низ општина Дебрца

Изминативе неколку недели па се до крајот на 2019 година, се реализираат неколку клучни градежни проекти во Дебрца. „Официјално започнавме

повеќе...

Градоначалникот Ногачески се сретна со водокорисниците од подружница „Црн Дрим”

Вчера градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески оствари работна средба со водокорисниците од Мешеишта, Волино, Климештани, Велмеј, Лешани и Издеглавје.

повеќе...

Во Издеглавје одбележан јубилејот – 75 години од одржувањето на Првиот свештенички собор

Денес во историското село Издеглавје, во слободоносна Дебрца, Македонската православна Црква-Охридска Архиепископија го одбележа јубилејот – 75 години од одржувањето

повеќе...

Повредено едно лице во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

На 29.05.2018 година околу 16:30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај с.Издеглавје, патничко моторно возило „Фиат“ со

повеќе...

Јавни анкети и јавни презентации по Предлог – Урбанистичкиот план за Волино, Злести, Издеглавје и Климештани

Соопштение: Јавна анкета и јавна презентација по Предлог – Урбанистичкиот план за с. Волино Врз основа на член 35 став

повеќе...