Елиф Елмас го постигна својот гол-првенец за Фенербахче

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна својот гол-првенец за тимот на Фенербахче. Денес, Фенербахче гостуваше кај Коњаспор. Тоа беше дуел

повеќе...

Трансфер на Адис Јаховиќ во Коњаспор

Македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ потпиша за Коњаспор. Иако веќе долго време се разговараше околу неговата иднина во Турција, сепак пред

повеќе...