Свети литурии за празникот Обрезание Господово и Св.Василиј Велики

Дебарско кичевската епархија ги информира граѓаните дека на 14ти јануари (вторник), на празникот Обрезание – Господово и Свети Василиј Велики

повеќе...

Последен Акатаист на Пресвета Богородица во Великиот пост, Недела на Св.Марија Египетска

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 12. април 2019 година (петок), во црквата „Успение на

повеќе...

Ќе се служи света литургија за празникот Св.свештеномаченик Харалампиј

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 23 февруари 2019 година (сабота), во црквата „Успение на Пресвета Богородица“

повеќе...

Ќе се служи света литургија за празникот Св. Варлаам Архиепископ Охридски

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 10. јуни 2018 година (недела), во црквата „Успение на

повеќе...

Распоред на Богослужби за Велигденските празници

Распоред на Богослужби за Велигденските празници за 2018 година 01.04.2018-ЦВЕТНИЦИ ВЕЧЕРТА: Бдение со „Последование на Женихот“, едноцрквие во црквата „Св.Богородица“-

повеќе...

Богослужби и литургии за Прочка и Велигденските пости

По повод почетокот на претстојните велигденски пости Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 18. Февруари

повеќе...

Света литургија за празникот Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 4ти декември (понеделник) во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ –

повеќе...