Два златни и два сребрени медали за нашите каратисти на Европското првенство во Данска

Денес, во просториите на Агенцијата за млади и спорт, Директорот Дарко Каевски организираше прием за македонските каратисти од последното Европско

повеќе...

Македонските каратисти на Европско првенство во Данска

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод настапот на Македонските каратисти на 46 -то Европско карате првенство

повеќе...

Балканската карате елита ќе учествува на „Трофеј Македонија“ во Скопје

Еден од поголемите меѓународни спортски настани на територијата на Македонија е секако карате турнирот „Трофеј Македонија”, кој утре, со почеток

повеќе...

Прес-конференција по повод златниот медал на Емил Павлов на Европското првенство во Нови Сад

Денес се одржа заедничка прес-конференција на Карате федерацијата на Македонија со Агенцијата на млади и спорт и Македонскиот олимипски комитет

повеќе...

Македонските каратисти се вратија со сребро од Сочи

По настапот на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори-У21, во Сочи, македонската карате репрезентација оствари средба со директорот

повеќе...