СВР Охрид ќе ги интензивира контролите за време на претстојните празници

Со цел подигнување на безбедноста во сообраќајот, СВР Охрид, синоќа и рано утрово, спроведе нова сообраќајна акциска контрола. Притоа, во

повеќе...

Жител од Радолишта избегнал полициска контрола и покрај испуканите предупредувачки куршуми

На 20 декември оваа година, во 23 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, во близина на струшкото село Враништа, полициски службеници

повеќе...

Реализирана акциска контрола кон возачи што управуваат возило под дејство на алкохол

Секторот за внатрешни работи Охрид, синоќа реализира зајакната акциска контрола кон возачи што управуваат возило под дејство на алкохол. Полициските

повеќе...

Спроведени акциски контроли за подигнување на степенот на безбедност во сообраќајот

Во текот на викендот, полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид, спроведе локални акциски системски контроли на моторни и

повеќе...

Интензивни контроли на СВР за откривање пиротехнички средства

Со цел елиминирање на нелегалната трговија со пиротехнички средста и спречување на несаканите последици од нејзино користење во текот на

повеќе...