Охрид продолжува да биде светско природно и културно наследство

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески денеска на Прес-конференција ја информираше јавноста во врска со одлуката на 43-та сесија на Комитетот

повеќе...

Арсовски: Ниту ќе се срушат дивоградбите во Охрид, ниту пак ќе се воведе ред со СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Според изработениот регистар на дивоградби во

повеќе...

Балканска конференција за проектен менаџмент во Охрид

Денеска во Охрид започна Балканската конференција од областа на проектниот менаџмент, која ја организира најголемата светска асоцијација за проект менаџери

повеќе...

Пецаков: Во Охрид урбаната мафија гради каде ќе стигне и никој за тоа не одговара

Денес на Градското пристаниште во Охрид, ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид одржа прес-конференција на која говореше д-р Кирил Пецаков, член на Извршен

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Ја повикуваме централната власт веднаш да преземе мерки за запирање на ова дивеење сред Охрид

Денес пред Општина Охрид се одржа прес-конференција на која говореше Лидија Петкоска, советник во општина Охрид и претседателка на Унијата

повеќе...

Десетта Меѓународна научна конференција за безбедност

Денеска во Охрид започна јубилејната десетта Меѓународна научна конференција посветена на безбедноста, која се одржува во организација на Факултетот за

повеќе...

Петкоска: Градоначалникот Георгиески да побара одговорност и да го разреши аздисаниот директор Алексијоски

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид се одржа прес-конференција на која говореше Лидија Петкоска, советник во општина Охрид и

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Уште една наставна година учениците и наставниците останаа без ветените проекти

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид се одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „СДСМ откако дојде на

повеќе...

Градоначалникот Ногачески учествуваше на две работилници во Струга

Вчера градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески присуствуваше на два настани во Струга. На работилницата за фондовите и програмите на

повеќе...