„Охридско лето“ организира концерт во спомен на покојниот градоначалник Стојаноски

Фестивалот „Охридско лето“ на 12 јануари ќе организира концерт на класична музика на кој ќе настапат младите српски солисти Александра

повеќе...

„Охридско лето“ со незаборавен концерт на маестро Арчиули

Еден од најоригиналните изведувачи на денешната класична музичка сцена, италијанскиот пијанист Емануеле Арчиули, завчера во Македонската опера и балет во

повеќе...

Охриѓанката Севил Селман беше концерт мајстор на настапот на пијанистот Сермет во Истанбул

Во концертната сала „Гранд Пера“ во Истанбул, брилијантен настап, како што пишуваат турските медиуми, имаше славниот пијанист Хусеин Сермет. Концерт

повеќе...

Во чест на јубилејот, песната „Небо мастило“ од Камелеон доби ремикс и видео спот

Како дел од промотивните активности за големиот концерт на групата Камелеон, познатиот охридски Dj и продуцент Dj Regie Rules изработи

повеќе...

Пијанистот Арчиули ќе одржи концерт во рамките на зимската програма на фестивалот „Охридско лето“

Пијанистот Емануеле Арчиули, еден од најоригиналните и интересните изведувачи на денешната класична музичка сцена ќе настапи во рамките на зимскиот

повеќе...