ФФМ испрати допис до УЕФА за одложување на натпреварот Македонија – Косово

Фудбалската федерација на Македонија официјално со допис до УЕФА побара одложување на натпреварот меѓу Македонија и Косово од полуфиналниот бараж

повеќе...

Распродадена Националната арена „Тодор Проески“ за натпреварот Македонија – Косово

Македонската А репрезентација на 26. март на Националната арена ќе се соочи со репрезентацијата на Косово во плеј – оф

повеќе...

МАНУ во Охрид ги промовираше антологиите: „Поети и раскажувачи академици од Македонија и Косово“

Во присуство на првите луге на двете акдемии, бројни членови од редовниот и надворешниот состав, како и претседателот на албанската

повеќе...

МАНУ реализира плодна соработка со соседите: Утревечер, во Охрид, промоција на антологии – Поети и раскажувачи академици од Македонија и Косово

Утревечер, од 20:00 часот, во Куќа Уранија – МАНУ, во Охрид, во рамките на Научната и уметничка визита Охрид –

повеќе...

Триумф на Македонија на гостувањето против Косово

Машката кошаркарска репрезентација ја отвори втората фаза од претквалификациите за Евробаскет 2021 со триумф над Косово. Избраниците на Јорданчо Давитков

повеќе...

Македонските одбојкари поуспешни од Косово

Македонската одбојкарска репрезентација денес го одигра првиот натпревар од ЦЕВ Европска Лига. Македонија гостуваше против репрезентацијата на Косово. Иако Косово

повеќе...

Приведени косовски државјани со лажни патни исправи на охридскиот аеродром

Вчераво 18:20 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен преми – Аеродром „Св. Апостол Павле“ во Охрид, поради сомнение

повеќе...