Сите кошаркарски натпревари во организација на КФСМ се одложуваат на неодреден временски период

Земајќи ја предвид моменталната состојба со појавата и ширењето на Корона вирусот (COVID-19), како и препораките на Владата на РСМ

повеќе...

Сите приходи од продажбата на билети од натпреварот Македонија – Естонија ќе бидат донирани во хуманитарни цели

Нашата најдобра национална машка селекција денеска ќе го одигра првиот натпревар во рамки на квалификациите за Евробаскет 2021 против соодветната

повеќе...

Тодоров: Една победа ќе биде малку, ни требаат две-три!

Со прес-конференција нашата најдобра селекција означи почеток на подготовките во пресрет на натпреварите од евроквалификацискиот циклус. За една седмица од

повеќе...

Машката и женската 3х3 репрезентација викендов ќе играат квалификации за Европскиот Куп

Нашите национални тимови во 3х3, во машка и во женска конкуренција, денеска заминуваат за Рига каде претстојниот викенд ќе земат

повеќе...

Кошаркарската репрезентација се пласира во квалификациите за Евробаскет 2021

Репрезентацијата во машка сениорска конкуренција по нешто повеќе од една година успеа да ги мине претквалификациите за Евробаскет 2021. Четири

повеќе...