Кривична пријава за жител од Велешта поради насилство и кражба во Универзитет во Струга

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против К.Б.(25) од село Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение

повеќе...