Вардар и Металург ќе играат во ракометниот Суперкуп

Во среда (18 септември) во Спортска сала „Куманово“ во Куманово ќе се одигра Македонскиот Суперкуп натпревар. Шампионот на минатогодишното првенство,

повеќе...

Беласица – Македонија ЃП и Академија Пандев – Победа се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Вчера во „Куќата на фудбалот“ беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија. Беласица – Македонија Ѓорче Петров и

повеќе...

Извлечени четвртфиналните двојки од Купот на Македонија

На извлекување во Фудбалската федерација на Македонија беа одредени четвртфиналните парови во Купот на Македонија. Актуелниот Куп освојувач Шкендија во

повеќе...