„Несоодветно за на работа“ – драмска премиера на „Охридско лето“

Драмски театар од Скопје вечерва на „Охридско лето“ премиерно ќе ја изведе театарската претстава „Несоодветно за на работа“ од современата

повеќе...

Денес и утре во Охрид ќе се реализира превентивната кампања „Лето без пожари“

Секторот за внатрешни работи Охрид, преку отсекот за превенција а во соработка со Дирекцијата за заштита и спасување и Територијалната

повеќе...

Миленковиќ: Ќе понудиме атрактивна и квалитетна програма за публиката на „Охридско лето“

Големиот вируоз на виолина со светско реноме, Стефан Миленковиќ од Србија утревечер ќе одржи концерт во рамките на фестивалот „Охридско

повеќе...

Започна културно – забавното лето „На зајдисонце“ во Трпејца

Со настап на  Фолклорниот ансамбл „Бисери“ и Ликовна изложба, вчеравечер во Трпејца започна овогодинешното издание на Културно – забавното лето

повеќе...

Уникатните руски уметници од квартетот „Терем“ вечерва на „Охридско лето“

Уникатниот руски квартет „Терем“ќе гостува на фестивалот „Охридско лето“ збогатувајќи ја музичката програма со целовечерен концерт што ќе се одржи

повеќе...