Втората машка лига со рекорден број на учесници во новата сезона 2018/2019

Претстојната натпреварувачка сезона 2018/2019 втората и третата кошаркарска лига во машка сениорска конкуренција ќе се натпреваруваат во една лига поделена

повеќе...

Започна новата сезона од првата МФЛ

Изминатиов викенд започна новата сезона 2018/2019 од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати: Работнички  3:4  Ренова Шкендија  2:2 

повеќе...