Од полноќ поевтинуваат горивата

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика на Р.Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните цени на нафтените деривати согласно

повеќе...

Потпишана спогодба помеѓу Македонија и Црна Гора за соработка во областа на борбата против трговија со луѓе

„Денешната средба и постата на делегацијата на министерството за внатрешни работи на Црна Гора, на чело со мојот колега г-динот

повеќе...

Премиерот Заев се сретна со градоначалникот на Љубљана, Јанковиќ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, попладнево оствари средба со

повеќе...

Добринко Илиевски е селектор на Македонија до 21 година, Горан Станковски на репрезентацијата до 19 години

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија одлучуваше за имињата на селекторите на македонската репрезентација до 21 и 19 години.

повеќе...

Светата великомаченичка Недела

Денес е празник посветен на Светата великомаченичка Недела. Во времето на христоборните цареви Диоклецијан и Максимијан во Анадолија живееја две

повеќе...

Илчо Ѓорѓиоски својот ангажман го продолжува во УЕФА

Досегашниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски својот ангажман го продолжува во УЕФА „Не е едноставно во ваков

повеќе...