Втор пораз за Македонија на СП во Германија

Македонската репрезентација го запиша и вториот пораз на Светското првенство што се игра во Германија и Данска. Актуелниот европски првак

повеќе...

Македонската одбојкарска репрезентација за првпат ќе игра на Европско првенство

Ден за историја, Македонија првпат ќе игра на Европско првенство! Нашите одбојкари синоќа ја совладаа Унгарија со 3:0 (25:21, 25:20

повеќе...

ФФМ донираше фудбалски топки за зимски услови на екипите од 1 и 2 МФЛ

Фудбалската федерација на Македонија во изминатиот период им донираше фудбалска опрема и фудбалски топки на сениорските екипи во МФЛ, сите

повеќе...

Пријателски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Србија

Вечерва во спортскиот центар Борис Трајковски се одигра пријателски натпревар помеѓу сениорските репрезентации на Македонија и Србија. Натпреварот има исклучително

повеќе...

Ракометарите ќе одиграат подготвителни пријателски натпревари против Србија

Во организација на РФМ, ќе се одиграт пријателски натпревари помеѓу машките сениорските ререзентации на Македонија и Србија во рамки на

повеќе...