Кривична пријава за двајца стружани кои фалсификувале исправа за купопродажба на возило

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.М.(53) од село Враништа, струшко, за сторено кривично дело ,,фалсификување

повеќе...

МВР: До сега четири инциденти, приведени сите сторители

Од отварањето на гласачките места, до сега регистрирани се четири инциденти, а сторителите се веднаш приведени во полициска станица, информираше

повеќе...

Меѓународен тренинг семинар на специјални полициски нуркачки тимови во Охрид

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски присуствуваше на завршната церемонија и доделувањето на сертификати на Меѓународен заеднички тренинг

повеќе...

МВР: Следење на политички случувања во никој случај не значи полициско следење

Министерството за внатрешни работи ги демантира и отфрла шпекулациите и извртувањата на интервјуто на министерот Спасовски за МИА. Во интервјуто

повеќе...