Спасовски: Мирни и демократски избори како што доликува на земја членка на НАТО

Гласањето во текот на денешниот ден помина мирно и без посериозни нарушувања на јавниот ред и мир, а институциите на

повеќе...

Кривична пријава за двајца стружани кои фалсификувале исправа за купопродажба на возило

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.М.(53) од село Враништа, струшко, за сторено кривично дело ,,фалсификување

повеќе...

МВР: До сега четири инциденти, приведени сите сторители

Од отварањето на гласачките места, до сега регистрирани се четири инциденти, а сторителите се веднаш приведени во полициска станица, информираше

повеќе...