Лекот Спинраза од вчера е достапен за пациентите со спинална мускулна атрофија

Лекот Спинраза од вчера е достапен за пациентите со спинална мускулна атрофија. Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, утрово

повеќе...

Министерот Филипче на Регионална конференција за ретки болести

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска се обрати на Регионалната конференција за ретките болести, која се одржува во

повеќе...

Спасовски: Мирни и демократски избори како што доликува на земја членка на НАТО

Гласањето во текот на денешниот ден помина мирно и без посериозни нарушувања на јавниот ред и мир, а институциите на

повеќе...

Општата болница Охрид доби донација – специјализирано амбулантно возило

Општата болница Охрид денеска доби донација – специјализирано амбулантно возило. Станува збор за донација обезбедена со проект и организациска поддршка

повеќе...

Премиерот Заев, министерот Сугарески и в.д. градоначалникот на Охрид Георгиевски ја посетија германската компанија „Костал Македонија ДООЕЛ Охрид“

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и со в.д. градоначалникот на

повеќе...

Премиерот Заев и министерот Сугаревски на трибина со охриѓани „Силна економија – шанса за сите“

Премиерот Заев на трибината „Силна економија – шанса за сите“ во Охрид соопшти дека Владата на Република Македонија има прогрес

повеќе...

Премиерот Заев и министерот Сугаревски утре на трибина со охриѓани „Силна економија – шанса за сите“

Утре, петок, 01-ви февруари во посета на Охрид доаѓа премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев придружуван од министерот за

повеќе...

Министерот Фазлиу и градоначалникот Стојаноски на разглед на патеката која води од Саат кулата до Горна порта

Во рамки на работната посета на Охрид, Министерот за Локална Самоуправа Сухејл  Фазлиу и градоначалникот Јован Стојаноски беа на увид

повеќе...