Благоја Милевски официјално претставен како селектор на македонската репрезентација до 21 година

На прес – конференција во „Куќа на фудбалот“ Благоја Милевски официјално беше промовиран како селектор на македонската репрезентација до 21

повеќе...

КЛ7 Струга го освои третото место на финалниот турнир за младинци во Охрид

КЛ7 Струга го освои третото место на финалниот турнир за младинци во Охрид. Во борбата за третото место, најмладиот тим

повеќе...

Нова спортско-хуманитарна активност на ПХВ младинците при Црвен крст Охрид

Програмата Промоција на хумани вредности-Црвен крст во акција (ПХВ-ЦКА) Црвен крст Охрид ја спроведува од февруари до мај 2019 година.

повеќе...

Познати се младите талентирани спортисти кои бесплатно ќе користат градски базен и тениски терени

ЈП „Билјанини Извори“ во месец јануари распиша јавен конкурс за поддршка на млади и талентирани спортисти во индивидуалните спортови на

повеќе...

Анастасија Мојсоска од Оровник ќе настапи на Европското јуниорско првенство во стрелаштво

Анастасија Мојсоска од Оровник ќе ја претставува Македонија и општина Дебрца во натпреварите во стрелаштво со воздушна пушка во јуниорска

повеќе...

Благоја Милевски повторно ќе биде селектор на Македонија до 21 година

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница во „Куќа на фудбалот“ донесе одлука дека на позицијата селектор

повеќе...

Во Струга одбележана 10 годишнина на Школата за млади лидери на претседателот Иванов

Вчеравечер во Струга, со Гала вечера беше одбележана 10-годишнината од постоењето на Школата за млади лидери, што по иницијатива на

повеќе...

Одбрани два тима млади што ќе не претставуваат на глобалниот предизвик Generation Unlimited

Два тима составени од млади луѓе кои изработија креативни решенија против насилството, вклучувајќи го и врсничкото насилство и насилството преку

повеќе...