Веб-страната на Општина Охрид со нов дизајн

Од денес веб-страната на Општина Охрид  www.ohrid.gov.mk  е со нов дизајн. „Спроведувајќи ги законските обврски за пристап и пласман на информации

повеќе...

Новогодишна хуманитарна акција „Да живееме со насмевка“

НВО Коалиција на Египќани, во рамките на своите можности, денес, посети деца кои потекнуваат од социјално ранливите категории како и деца

повеќе...

Среќна Православна Нова година!

Почитувани читатели, Ви посакуваме Среќна Православна Нова година! Имајте година исполнета со многу здравје, љубов, среќа и благосостојба! Нека е

повеќе...

Света василиева литургија за празникот Обрезание Господово и Св.Василиј Велики

По повод празникот Обрезание Господово и Св.Василиј Велики (Православна нова година), на 14ти јануари (недела) ќе се служи света василиева

повеќе...

Незаборавен дочек на Новата година на Градскиот плоштад во Охрид со Даниел Кајмакоски

Преполн плоштад, весели лица, богата програма и задоволни гости и домаќини. Вака синоќа Охрид ја дочека Новата 2018-та година со

повеќе...