Утре ќе биде отворен првиот меѓународен фудбалски турнир „Охридски Бисери“ генерација 2008, 2009 и 2010

ЈП „Билјанини Извори“ ја известува јавноста дека утре во 09 часот свечено ќе биде отворен првиот меѓународен турнир во фудбал

повеќе...

„И(с)згубени“ на Антонио Вељаноски на престижен филмски фестивал во Јапонија

Краткиот филм во режија на Антонио Вељаноски „И(С)ЗГУБЕНИ“, ќе биде прикажан на престижниот филмски фестивал во Сапоро, Јапонија. Kаде што

повеќе...

Извлекување на добитниците на награди од хуманитарната акција „За посреќно детство“

Заблагодарувајќи се на сите оние кои што учествуваа, ја помогнаа и поддржаа овогодинешната хуманитарна и спортско-рекреативна акција на Црвен крст

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Катастрофален нееколошки потег на уништување зеленило кај месноста „Горица“

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески ветија зголемување на зелените површини,

повеќе...