Положено цвеќе пред спомен обележјето на Илинденците во Велгошти

Во очи на празникот, традиционално и годинава со полагање свежо цвеќе пред споменикот на Илинденците во селото Велгошти започна одбележувањето

повеќе...

17 Политички партии потпишаа Декларација за приоритетно донесување на Законот за недискриминација

Декларацијата за приоритено донесување на Законот за спречување и заштита од дискриминација ја потпишаа 17 политички партии. Политичките партии кои

повеќе...

ЦИВИЛ бара од политичките партии да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, а не да ги злоупотребуваат за политички рејтинг

ЦИВИЛ бара од политичките партии да ги почитуваат мерките и препораките на Владата за справување со КОВИД-19 и спречување на

повеќе...

Медијаторот Метју Нимиц утре во посета на Република Македонија

Утре (четврток), 1 февруари 2018 год, личниот пратеник на Генералниот секретар на ОН, амбасадорот Метју Нимиц, ќе оствари посета на

повеќе...