ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга: Со вакво темпо, коалицијата СДСМ – ДУИ ја носи општината во банкрот и тотален колапс

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Локалната самоуправа предводена од Рамиз Мерко во договор со коалиционите

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ тргна на пат во опозиција, а на Македонија и следи обнова!

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во врска со синоќешната трибина на СДСМ одржана во Охрид „Охриѓани ги препознаа

повеќе...

Таневски: Ве повикувам на утрешната трибина на СДСМ во Центарот за култура во Охрид

Во просториите на ОО на СДСМ Охрид денес се одржа прес-конференција, на која говореше претседателот на СДСМ, Лазе Таневски. Таневски

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Масовното труење на бездомни кучиња на градскиот плоштад ја згрози јавноста

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес одржа прес-конференција пред Општина Охрид, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „Масовното труење на бездомни кучиња

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга по повод 8 Ноември – Денот на ослободувањето на Струга

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ – Струга, на сите граѓани им ги честита големиот христијански празник Свети Димитрија – Митровден и

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Повеќе од две години локална власт на СДСМ, повеќе од две години неработа и негрижа, лаги и измами, урбана мафија, непотизам и партизација

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид се одржа прес-конференција, на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „Повеќе од две години

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Мерко без да ја почитува одлуката на Советот, донесе решение улиците „15ти Корпус“ и „Пролетерски Бригади“ да останат еднонасочни

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга денес одржа прес-конференција на која говореше портпаролот Мартина Јанковска Стојаноска. „Стружани од денес со нови давачки! Коалицијата

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Иако се одвојуваат огромни суми за улично осветлување на Струга, езерското крајбрежје е обвиено во мрак

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко и неговите коалициони партнери од

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциската комисија треба веднаш да констатира состојба на судир на интереси кај советникот Ставрески

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид одржа прес-конференција на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „Власта на СДСМ предвoдена од градоначалникот Константин Георгиески е

повеќе...