Утре ќе биде отворена изложбата „Св.Климент Охридски во македонската книжевна и научната мисла во Македонија“

Во рамките на општинската прослава за одбележувањето на Св. Климент Охридски – Патронот и заштитникот на Охрид НУ Библиотека „Григор

повеќе...

Одбележан јубилејот 75 години од формирањето на Првата Македонско – Kосовска бригада

Денес во село Сливово со положување на свежо цвеќе се одбележа јубилејот 75 години од формирањето на Првата Македонско –

повеќе...

Со пригодна свеченост одбележан патронот на ЈОУГД „Јасна Ристеска“

Под мотото „На крилјата на љубовта“, синоќа, во Центарот за култура „Григор Прличев“ беше одбележан патронот на детската градинка „Јасна

повеќе...

Одбележан патрониот празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Во просториите на ОУТУ „Ванчо Питошески“, денес беше одбележан патрониот празник на училиштето. Градоначалникот Јован Стојаноски во своето обраќање им

повеќе...