Едно лице повредено во сообраќајка на патот Охрид – Кичево кај Оровник

На 02.06.2019 во 12,55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај с.Оровник, се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус

повеќе...

Навремено расчистен просторот околу пристаништето пред „Богојавление – Водици“

Денешните поволни временски услови овозможија темелно расчистување на снежните наноси од пристаништето и потегот од кружниот тек на градскиот плоштад

повеќе...

Ногачески: Продолжуваме и утре, ако времето послужи сите патни правци во општина Дебрца ќе бидат проодни

Екипите на општина Дебрца во текот на изминатата ноќ и во текот на денешниот ден работеа на расчистување на снегот.

повеќе...