Распоредени по групи екипите-учесници на Турнирот „Петровден“ – Мешеишта

Денес беше извршено распоредувањето на екипите по групи на Турнирот во мал фудбал Петровден – Мешеишта. Наградниот фонд на овогодинешниот

повеќе...

Мистер И и Санитарија Грини ќе играат во финалето од Турнирот Петровден – Мешеишта

Екипите на Мистер И и Санитарија Грини ќе играат во финалето од турнирот Петровден – Мешеишта. Синоќа во полуфиналето Мистер

повеќе...