Охриѓанец со пластичен пиштол и пластична рачна бомба влегол во угостителски објект во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „предизвикување на општа опасност“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, до

повеќе...