Положено цвеќе пред спомен обележјето на Илинденците во Велгошти

Во очи на празникот, традиционално и годинава со полагање свежо цвеќе пред споменикот на Илинденците во селото Велгошти започна одбележувањето

повеќе...

Граѓаните гласаа за Европска Македонија, Демократскиот сојуз е парламентарна партија

Демократскиот сојуз оценува дека вчерашните предвремени парламентарни избори беа фер и демократски, без насилства, со висока излезност во специфични здравствени

повеќе...

Пецаков: Ве повикувам на 15 јули да излезете и да го заокружите бројот 14

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во 5-тата изборна единица, д-р Кирил Пецаков денес го имаше завршното обраќање до

повеќе...

Петкоска: На 15 јули донесете одлука за себе, за својата земја и за идните генерации

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во 5-тата изборна единица, Лидија Петкоска денес го имаше завршното обраќање до јавноста.

повеќе...

Бакраческа: Граѓаните да излезат и да нѐ поддржат на 15 јули, нивната поддршка ни е најпотребна

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во 5-тата изборна единица, д-р Грација Бакраческа денес го имаше завршното обраќање до

повеќе...

Спасовски во финишот на изборната кампања: Излезете на гласање и изберете 3

Изјава за медиуми, Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ и носител во ИЕ 2 Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Апелирам:

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Зголемување на платите за 25%, а на пензиите за 20%

Македонија има потреба од обнова. Државата три години стагнира, а граѓаните осиромашуваат. Се обврзуваме за зголемување на платите за 25%

повеќе...

Лазаревска – Таневски: Коалиција „Можеме“ е вистинскиот предводник на патот кон подобра иднина, за нас и идните генерации!

Заедничка изјава на кандидатите за пратеници од СДСМ и Коалицијата МОЖЕМЕ, Лазе Таневски и Жаклина Лазаревска ИЕ 5 Почитувани пријатели,

повеќе...

Славески: Ќе ја намалиме невработеноста под 10%, имаме нов развоен модел за Обнова на Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми – Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добар ден, сакам при крајот на

повеќе...

Пецаков: Нов концепт за справување со КОВИД-19, дополнителни 50% од својот личен доход за здравствените работници и 20.000 денари за вработените во МВР

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во 5-тата изборна единица, д-р Кирил Пецаков денес одржа прес-конференција, на која говореше

повеќе...