Лишен од слобода стружанец кој се однесувал агресивно на бензинска станица во Драслајца

На 04.01.2020 година во 04:00 часот на бензиска станица во струшкото село Драслајца, И.М.(31) од Струга, го нарушил јавниот ред

повеќе...

Повредени две лица во сообраќајна незгода кај Лагадин

На 30.11.2019 година во 13:10 часот, на регионалниот пат пат Охрид – „Св.Наум“ кај населбата „Лагадин“, случена е сообраќајна незгода

повеќе...

Двајца охриѓани затекнати при бесправен риболов на крап со мрежа

Утрово (26.11.2019) во 06:20 часот, полициски службеници од полициската станица за граничен надзор „Охридско езеро“, на подрачјето од рекреативната зона

повеќе...