Кривична пријава за стружанец кај кого била пронајдена дрога

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.М.(41) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство

повеќе...

Жител од Подгорци се обидел да изврши обљуба врз малолетна девојка

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична

повеќе...

Кривична пријава за стружанец поради обид за напад со остар предмет

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.Т.(37) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено

повеќе...