Архиерејски литургии за Тодорова сабота и Недела на Православието

Дебрско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека утре, 16ти март (сабота) – Тодорова сабота ќе се служи Архиерејска литургија

повеќе...

СВР Охрид ќе ги интензивира контролите за време на претстојните празници

Со цел подигнување на безбедноста во сообраќајот, СВР Охрид, синоќа и рано утрово, спроведе нова сообраќајна акциска контрола. Притоа, во

повеќе...

Волонтерите од Црвен крст ќе продаваат новогодишни креации на Градскиот плоштад

Традиционално и оваа година волонтерите на Црвен крст Охрид од сите возрасти, изработија голем број новогодишни украси и сувенири кои

повеќе...

Новогодишен фото конкурс: „Празнични насмевки и незаборавни спомени“

Стоматолошката Ординација Д-р Сашо Стоев и „Love & Life Studio“ објавуваат новогодишен награден фото конкурс. Сите кои сакаат да учествуваат

повеќе...

Свети архиерејски литургии по повод претстојните празници

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 31. oктомври 2018 (среда), во црквата „Св. Богородица Перивлепта“

повеќе...

Мали измени во програмата на проектот „Од 20-ти до 20-ти Сите во Охрид“

Од Локалната самоуправа информираат дека поради врнежите од дожд деновиве во Охрид се направени помали измени во програмата на проектот

повеќе...