Мицкоски: Неправдата мора да престане, неработењето и неспособноста на власта мора да се промени

Охрид и охриѓани се за концептот за ,,Обнова на Македонија” учествувајќи во разговори со претседателот  на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со

повеќе...

Претседателот Пендаровски се обрати на свеченото отворање на фестивалот „Охридско лето“

Со спектакуларен гала концерт на Ванеса Меј синоќа беше отворено 59то издание на фестивалот „Охридско лето“ на сцената на Античкиот

повеќе...

Заев: Зборот важи, избран нов состав на ИО, повеќе од половината се жени

Изјава за медиуми Зоран Заев, претседател на СДСМ Охрид, 16.06.2019 Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Благодарам за фокусот на

повеќе...

Мониторинг на дискурсот на претседателските кандидати како фактор за градење позитивен мир

Како се користи реториката од различни партиски припадници/приврзаници и членови, а особено од претседателските кандидати во корелација со градење на

повеќе...

Започна средбата на лидерите на сите партии од коалицијата предводена од СДСМ и владината коалиција

Започна средбата на лидерите на 30 партии, сите партии од коалицијата предводена од СДСМ и владината коалиција, сите поддржувачи на

повеќе...

Во Струга одбележана 10 годишнина на Школата за млади лидери на претседателот Иванов

Вчеравечер во Струга, со Гала вечера беше одбележана 10-годишнината од постоењето на Школата за млади лидери, што по иницијатива на

повеќе...

Главниот извршен директор на ТАВ, Сани Шенер, одликуван со Медал за заслуги за Македонија од претседателот Иванов

Главниот извршен директор на ТАВ Аеродроми и Претседател на Управниот одбор, Сани Шенер, беше одликуван со Медал за заслуги за

повеќе...

Претседателот Иванов со честитка до припадниците на српската заедница по повод празникот Свети Сава

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод празникот Свети Сава упати честитка до припадниците на српската заедница во

повеќе...