Кривична пријава за поранешниот директор на ЈЗУ „Центар за јавно здравје“ Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластувања“, СВР Охрид до надлежното ОЈО,

повеќе...

Завод и музеј Охрид со кривична пријава до поранешната директорка

Министерството за култура на Република Македонија ја известува јавноста дека Н.У Завод и Музеј Охрид поднесе кривична пријава против поранешната

повеќе...