На 11ти јули ќе биде промовирана книгата „Дијамантско Лидерство“ од Виктор Куновски

Во Националната установа Библиотека „Григор Прличев“ на 11 јули со почеток во 18 часот ќе биде претставена книгата „Дијамантско Лидерство“

повеќе...

Утре во Париз промоција на книгата „Париз на Омер Калеши“ од академик Луан Старова

Утре, 13 април, во посебен програмски сегмент, на традиционалниот „Салон на книгата на Балканот“, на кој учествуваат претставници од балканските

повеќе...

Промоција на стихозбирката „Гравири – 40 години отпосле“ од Славе Ѓорго Димоски

Стихозбирката „Гравири – 40 години отпосле“ од Славе Ѓорго Димоски, беше промовирана синоќа во НУ Библиотека „Григор Прличев“, во рамките

повеќе...

Белгискиот авиопревозник „Брисел ерлајнс” од јуни годинава започнува со летови до Охрид

Македонија следна дестинација за белгиските туристи! Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот од 7-ми до 10-ти февруари ги претставува

повеќе...

Промоција на Националниот оперативен бродбенд план

Министерството за информатичко општество и администрација, денеска организираше јавна расправа на којшто беше презентирана работната верзија на Националниот оперативен бродбенд

повеќе...