Новогодишна работилница – детските честитки ќе стигнат на вистинската адреса

Во пресрет на претстојните новогодишни и Божиќни празници  НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид во соработка со Почесниот конзулат на

повеќе...

„Охридско лето“ организира работилница посветена на македонската музика

Во организација на Националната установа „Охридско лето“ утре во црквата „Света Софија“ во Охрид со почеток во 19 часот ќе

повеќе...

Ќе се одржи работилница за правна поддршка на поединци и семејства со ниски приходи

Македонското здружение на правници Скопје во Соработка со Црвен крст Охрид, а во рамки на проектот „Мобилни тимови за правна

повеќе...

Министерката Дескоска: За враќање на довербата во судството потребна е доследна примена на законите

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска денеска во Охрид учествува на Меѓународна судска работилница чија овогодинешна тема е „Ефективна имплементација

повеќе...

Работилница „Унапредување на безбедноста на патниот сообраќај на локално ниво“

Во рамките на напорите за унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата, Републичкиот, во соработка со Општинскиот совет за безбедност

повеќе...

Работилница за финансиска поддршка на ЕУ на локално ниво

Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски претпладнево во големата општинска сала  присуствуваше на работилница за механизмите на финансиска поддршка на ЕУ

повеќе...

Во Велестово ќе се одржи работилница „Начини на одгледување и карактеристики на домашното магаре“

Здружението на граѓани „ЗГ БУША – Скопје“, како имплементатор на проектот Заштита на домашното магаре, финансиски подржан од ГЕФ Македонија,

повеќе...