Жител од Радолишта бесправно градел станбен објект во Струга

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.А.(58) од струшкото село Радолишта, поради постоење основи на сомнение

повеќе...

Кривична пријава за жител од Радолишта кој фалсификувал банкарски уплатници

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Д.(51) од село Радолишта, струшко, поради постоење основи на сомнение

повеќе...

Жител од Радолишта избегнал полициска контрола и покрај испуканите предупредувачки куршуми

На 20 декември оваа година, во 23 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, во близина на струшкото село Враништа, полициски службеници

повеќе...

Кривична пријава за две лица од Радолишта поради бесправно градење

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Л.А.(46) и Л.Е.(36), двајцата од село Радолишта-струшко поради постоење основи

повеќе...