Извлечени полуфиналните двојки за ракометниот Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од 26-то издание на Купот на Македонија во машка

повеќе...

ДСУ „Спортска академија“ – Oхрид во понеделник ќе врши селекција за ракомет

Почитувани ученици од IX-то одделение! Понеделник 23.04.2018 во 10:30 часот ќе се одржи селекција за РАКОМЕТ во спортската сала при

повеќе...

РФМ им исплати премија од 30.000 евра на ракометарите за пласман во втората фаза на ЕП Хрватска 2018

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја исплати премијата од 30.000 евра на машката

повеќе...