Донев: Јорданоски јавно да се извини во рок од 24 часа, во спротивно ќе биде покрената соодветна тужбена постапка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев испрати демант во врска со денешната прес-конференција на ГДУ – Охрид. „Портпаролот на

повеќе...

Општина Охрид со реакција на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ за рампата кај споменикот „Фаќач на крст“

Општина Охрид испрати реакција во врска со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид за рампата во близина на споменикот „Фаќач на

повеќе...

Георгиески: Господине Донев, совршено го опишавте Охрид во времето кога Вие и Вашата партија бевте на власт

Во врска со прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев, со реакција излезе градоначалникот на општина Охрид, Константин

повеќе...

Општина Дебрца и ЈКП „Дебрца“ најодговорно тврдат дека се преземаат сите мерки за воведување ред во водоснабдувањето

ЈКП „Дебрца“ испрати реакција во врска со објавеното соопштение И народот и Манастирот се оставени на милост и немилост на

повеќе...

Националната мрежа за борба против хомофобија и трансфобија со реакција по повод изјавата на премиерот Заев

Националната мрежа за борба против хомофобија и трансфобија испрати реакција до медиумите по повод изјавата на премиерот Заев. „Почитуван премиере

повеќе...

Општина: Таква е сликата во образованието во Охрид, која што ја оставивте Вие господа од ВМРО-ДПМНЕ

Во врска со прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Општина Охрид испрати реакција до медиумите во која стои: „Лаги,

повеќе...