Македонија најуспешна на Европскиот куп во традиционално карате

Maкедонската репрезентација во традиционално карате беше најуспешна на Европскиот куп во јуниорска, кадетска и детска категорија што се одржа изминатиов

повеќе...

А репрезентацијата на 68 место на листата на ФИФА, најдобар пласман од 2010 година

Најдобрата македонска репрезентација бележи нов скок на листата на најдобри светски репрезентации на ФИФА и сега сме рангирани на 68.

повеќе...

Благоја Милевски официјално претставен како селектор на македонската репрезентација до 21 година

На прес – конференција во „Куќа на фудбалот“ Благоја Милевски официјално беше промовиран како селектор на македонската репрезентација до 21

повеќе...

Победа над Летонија за успешен старт на квалификациите

Националниот тим на Македонија успешно ги започна квалификациите за ЕП 2020, откако вечерва на националната арена „Филип Втори“ остваривме победа

повеќе...

Оптимистички пред Летонија и јубилејот на Пандев

Репрезентацијата на Македонија ги заврши подготовките за стартот на квалификацискиот циклус за ЕВРО 2020, а пред утрешниот воведен натпревар со

повеќе...

Селекторот Ангеловски го објави списокот со фудбалери за натпреварите против Летонија и Словенија

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за воведните два натпревари од квалификациите за

повеќе...

Данило Брестовац нов селектор на машката ракометна репрезентација

Тренерот на РК Металург Данило Брестовац, денеска на прес-конференцијата што се одржа во Хотел „Холидеј Ин“ Скопје, беше официјално претставен пред медиумите како нов

повеќе...

Анастасија Мојсоска од Оровник ќе настапи на Европското јуниорско првенство во стрелаштво

Анастасија Мојсоска од Оровник ќе ја претставува Македонија и општина Дебрца во натпреварите во стрелаштво со воздушна пушка во јуниорска

повеќе...

Благоја Милевски повторно ќе биде селектор на Македонија до 21 година

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница во „Куќа на фудбалот“ донесе одлука дека на позицијата селектор

повеќе...