Охриѓанец со пластичен пиштол и пластична рачна бомба влегол во угостителски објект во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „предизвикување на општа опасност“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, до

повеќе...

Гостилница „Кај Мече“ на нова локација

Гостилница „Кај Мече“ од денес стартува со работа на нова локација, која се наоѓа веднаш до старата локација во населбата

повеќе...