СВР Охрид со засилени контроли во текот на престојниот празничен викенд

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 94 прекршоци за неносење

повеќе...

СВР со апел за почитување на правилата и прописите во услови на зголемена фреквенција во сообраќајот

Во услови на зголемена фрекфенција во сообраќајот на целото подрачјеа на СВР Охрид, упатуваме апел до сите учесници во сообраќајот

повеќе...