Македонската репрезентација на 68 место на најновата ФИФА рејтинг листа

По квалификациските натпревари против Словенија и Полска, репрезентацијата на Северна Македонија забележа скок од 1 место и моментално се наоѓа

повеќе...

Од полноќ горивата со нови цени

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...

Утре отворен ден со граѓаните во канцеларијата на Централниот регистар во Охрид

Централниот регистар на Република Северна Македонија започнува со спроведување на акцијата „Отворени денови со граѓаните”. Стручен тим предводен од Директорката

повеќе...

ЦИВИЛ: На насилството да одговориме со активно учество во промовирање на мирот, слободата и толеранцијата

Биди промената што сакаш да ја видиш во светот, ненасилството е „посилно од најмоќните оружја за уништување осмислени од генијалноста

повеќе...

Ана Стојановска од ТК Охрид освои прво место на Отвореното првенство за јуниорки до 14 години

Ана Стојановска од Тениски клуб Охрид го освои првото место на Отвореното првенство на Северна Македонија за јуниорки до 14

повеќе...

Нови цени на нафтените деривати

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...

Ново поевтинување на цените на нафтените деривати

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...

Започна 12 конференција за плаќања и пазарна инфраструктура во организација на Народната банка

Утрово започна Дванаесеттата конференција за плаќања и пазарна инфраструктура, којашто ја организира Народната банка на Република Северна Македонија во соработка

повеќе...

Се намалуваат цените на нафтените деривати

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните

повеќе...