Две лица повредени во сообраќајка на локалниот пат Калишта кон Франгово

На 29.12.2018 година во 12:50 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Калишта кон с.Франгово-струшко се случила сообраќајна незгода помеѓу

повеќе...

Едно лице загина, а пет се повредени во сообраќајна незгода кај Мислешево

Утрово во 05 часот и 45 минути, на магистралниот пат Подмоље-Струга, на крстосницата кај селото Мислешево, случена е сообраќајна незгода,

повеќе...

Две лица се повредени во сообраќајка на кружната крстосница кај ул. ,,Железничка“ и ,,15-ти Корпус“ во Охрид

На ден 08.08.2018 година во 14:45 часот, на кружната крстосница кај улиците ,,Железничка“ и ,, 15-ти Корпус“ во Охрид, случена

повеќе...