ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Целосната некоординираност на централната и локалната власт е на штета на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите по завршувањето на 33 седница на Советот на општина Охрид и изјавата на

повеќе...

СДСМ: Со „Колекторски систем“ ќе започне новата ера во заштитата на македонскиот бисер, нашето Охридско Езеро

ОО СДСМ Охрид испрати соопштение до медиумите по завршувањето на 33 седница на Советот на општина Охрид. „Советот на општина

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Жртви на неодговорното владеење и лагите на СДСМ се вработените во градинките

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Жртви на неодговорното владеење и лагите на СДСМ се вработените

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Катастрофален нееколошки потег на уништување зеленило кај месноста „Горица“

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески ветија зголемување на зелените површини,

повеќе...

ОМ: Обединувањето на десницата не почнува од белата палата

Партијата Обединети за Македонија испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Почитувани членови и симпатизери на ОМ, почитувани граѓани на

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Да дојде Сугарески што поскоро и со труби, тапани, ора и чочеци, да пушти 14.4 метри од патот Струга-Ќафасан

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои:  „Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески деновиве изјави дека

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Струга се загрижени поради неодговорниот пристап на надлежните

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Скандалите во нашиот град, за жал, секојдневно се нижат. Жителите

повеќе...

ГДУ: Замислете во Охрид засмета семејна куќа на патот кон УНЕСКО… Жалосно и срамно!

Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) – Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Уште еднаш се покажува на дело некадарноста

повеќе...

ГДУ: Локалната власт под раководство од централната, нема намера да ги решава проблемите на охриѓани

Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Очигледно локалната власт под раководство од централната, нема намера

повеќе...