Одржан официјалниот тренинг пред натпреварот со Ерменија

Со последниот тренинг одржан во ‘Републикан Стадиум’ во Ереван најдобрата репрезентација на Македонија ги заврши подготовките за утрешниот натпревар против

повеќе...

Селекторот Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите

повеќе...

Ангеловски и Пандев: Тука сме да ја играме нашата игра

Македонската А репрезентација со оптимизам го очекува утрешниот натпревар против Ерменија во Ереван во склоп на четвртото коло на Лигата

повеќе...

Успешна промоција на „Охрид трчаТ“ на Атлетскиот маратон во Софија

Најголемата и најмасовната спортската манифестација во Охрид, Атлетскиот викенд Охрид трчаТ имаше успешна промоција на Атлетскиот маратон во бугарската престолнина,

повеќе...

Македонија славеше против Лихтенштајн со ист резултат како во Крањ

Македонската фудбалска репрезентација одигра одличен меч против Лихтенштајн, доминирашe во текот на сите 90 минути и на крајот сосема заслужено

повеќе...