Градоначалникот Ногачески оствари средба со заменик-министерот за локална самоуправа, Дејан Павлески

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески беше домаќин на заменик-министерот за локална самоуправа, Дејан Павлески. На средбата се разговараше за

повеќе...

Отворена канцеларија на пратеничката Жаклина Лазаревска за комуникација со граѓаните

Од утре во старата зграда на охридскиот пазар ќе биде отворена канцеларија за комуникација со граѓаните на пратеничката од Охрид,

повеќе...

Средба на претставници од Агенцијата за цивилно воздухопловство и македонските аероклубови

Во рамки на редовните средби со сите чинители во националниот воздушен сообраќајно – транспортен систем, дел од раководниот тим од

повеќе...

Градоначалникот Ногачески се сретна со водокорисниците од подружница „Црн Дрим”

Вчера градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески оствари работна средба со водокорисниците од Мешеишта, Волино, Климештани, Велмеј, Лешани и Издеглавје.

повеќе...

Делегација од Пловдив во посета на општина Охрид

Вршителот на должност градоначалник Константин Георгиевски денеска прими делегација од Пловдив, Р. Бугарија предводена од заменик градоначалникот  Георги Горгиев.  На

повеќе...

Директорот на американскиот центар за претприемништво Питер Рајт во посета на Општина Охрид

Во рамките на Програмата за спикери на Амбасадата на Соединетите американски држави, во работна посета на Општина Охрид, денеска  беше

повеќе...