Стручна дебата за поголема безбедност на домот и семејството

„Безбедноста на домот-преку превенција на новите закани и безбедносни ризици” беше насловена стручната дебата која се одржа денеска во Општина

повеќе...

Градоначалникот Георгиески во работна посета на Словенија

Делегација на Општина Охрид предводена од Градоначалникот Константин Георгиески престојува во работна посета на Центарот за меѓународна соработка и развој

повеќе...

Полскиот амбасадор Војциех Тицињски во посета на Охрид

Градоначалникот Константин Георгиески, денес, оствари протоколарна средба со полскиот амбасадор Војциех Тицињски. На средбата беше разговарано за продлабочување на веќе

повеќе...

Висока делегација од Бугарија во посета на Општина Охрид

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески денеска оствари протоколарна средба со висока бугарска делегација предводена од амбасадорот на Република Бугарија во

повеќе...

Работен ручек на градоначалникот Георгиески со евроамбасадорот Жбогар

Градоначалникот на Општина Охрид Константин Георгиески денес имаше работен ручек со Амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија, Самуел

повеќе...

Претседателката на Советот на општина Охрид оствари средба со заменик амбасадорот на Шведска

Претседателката на Советот на Општина Охрид Живка Ангелоска, вчера оствари средба со Јохан Хенриксон, Заменик Амбасадор на Кралството Шведска во

повеќе...

Најдобрите млади шахисти на прием кај градоначалникот Георгиески

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска ги прими најдобрите млади шахисти од клубот „Ласкер“ кои освоија бројни признанија на Државното шаховско првенство

повеќе...

Градоначалникот Ногачески оствари средба со заменик-министерот за локална самоуправа, Дејан Павлески

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески беше домаќин на заменик-министерот за локална самоуправа, Дејан Павлески. На средбата се разговараше за

повеќе...

Отворена канцеларија на пратеничката Жаклина Лазаревска за комуникација со граѓаните

Од утре во старата зграда на охридскиот пазар ќе биде отворена канцеларија за комуникација со граѓаните на пратеничката од Охрид,

повеќе...

Средба на претставници од Агенцијата за цивилно воздухопловство и македонските аероклубови

Во рамки на редовните средби со сите чинители во националниот воздушен сообраќајно – транспортен систем, дел од раководниот тим од

повеќе...