Исклучително богата програма на годинешните „Струшки книжевни средби – 2019“

Утре попладне, со посета на културните и духовни знаменитости во Охрид и дегустација на локално вино од Вила и винарија

повеќе...

Лидија Капушевска Дракулевска, Мустафа Спахиу и Недељко Терзиќ – добитници на наградата „Струшко слово“

Редакцијата на ревијата за книжевност „Бранувања“ од Струга, во рамките на меѓународната манифестација „Струшки книжевни средби“ – 2019, годинава, по

повеќе...

Отворена канцеларија на пратеничката Жаклина Лазаревска за комуникација со граѓаните

Од утре во старата зграда на охридскиот пазар ќе биде отворена канцеларија за комуникација со граѓаните на пратеничката од Охрид,

повеќе...

Градоначалникот Ногачески оствари средба со претставници од Месните заедници и Црковните одбори во општина Дебрца

Градоначалникот Ногачески деновиве оствари средба со месните заедници и црковните одбори во општина Дебрца. „Тргнувајќи од нашата заложба да обезбедиме

повеќе...

Градоначалникот Стојаноски на средба со жителите на Велгошти и Лескоец

Градоначалникот Јован Стојаноски и дел од неговите соработници, синоќа имаа средби со граѓаните од Месните заедници Велгошти и Лескоец. На

повеќе...

Претставници на општина Охрид на средба со жителите од Подмоље и Трпејца

Синоќа, претставници на општинските служби и директорите на дел од јавните претпријатија остварија средба со жителите од Подмоље и Трпејца.

повеќе...

Средба со жителите од Опеница, Речица, Плаќе, Завој и Свиништа

На средбата на секретарот на општина Охрид Игор Бежоски и дел од неговите соработници со граѓаните од месните заедници од

повеќе...