ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ без нималку совест ги повикува стружани да дадат придонес за подобро утре и ја бараат нивната поддршка

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга денес одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет, Мирче Аџиоски. „Денес, СДСМ без нималку совест

повеќе...

Кривична пријава за стружанец кај кого била пронајдена дрога

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.М.(41) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство

повеќе...

„Јахја Кемал“ организираше Дискусија за мир и климатски промени за средните училишта од Струга и Охрид

По повод Неделата на мир, ПСУ „Јахја Кемал“ во Струга организираше конструктивна дискусија на тема „Климатска акција за мир“ која

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Да дојде Сугарески што поскоро и со труби, тапани, ора и чочеци, да пушти 14.4 метри од патот Струга-Ќафасан

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои:  „Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески деновиве изјави дека

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Струга се загрижени поради неодговорниот пристап на надлежните

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Скандалите во нашиот град, за жал, секојдневно се нижат. Жителите

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ Струга поднесе предлог за асфалтирање на улиците покрај каналот во Мислешевски пат

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Очигледната незаинтересираност на градоначалникот, Рамиз Мерко, како и на неговите

повеќе...

Масовно одбележан празникот Мала Богородица во Калишта

Во манастирот „Пресвета Богородица“ во струшкото село Калишта денеска се одбележа големиот христијански празник Рождество на Пресвета Богородица – Мала

повеќе...