Во полн ек припремите на фудбалските екипи во Охрид

Фудбалските припреми (тренинг и натпревари) на многубројните фудбалски екипи од земјата и странство продолжуваат секојдневно на терените на СРЦ „Билјанини

повеќе...

А репрезентација: Одиме по потврда на првото место

Македонската А репрезентација ги започна подготовките за последните два натпревари од Лига на нации против Лихтенштајн (16. ноември, Вадуц) и

повеќе...

Одржан официјалниот тренинг пред натпреварот со Ерменија

Со последниот тренинг одржан во ‘Републикан Стадиум’ во Ереван најдобрата репрезентација на Македонија ги заврши подготовките за утрешниот натпревар против

повеќе...

Меѓународен тренинг семинар на специјални полициски нуркачки тимови во Охрид

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски присуствуваше на завршната церемонија и доделувањето на сертификати на Меѓународен заеднички тренинг

повеќе...

Ракометарите ги започнаа подготовките за ЕП 2018

Сениорската машка ракометна репрезентација по официјалниот прв собир во понеделникот, редовно работи два тренинзи дневно во ВИП Арена „Борис Трајковски“

повеќе...