Распоредени по групи екипите-учесници на Турнирот „Петровден“ – Мешеишта

Денес беше извршено распоредувањето на екипите по групи на Турнирот во мал фудбал Петровден – Мешеишта. Наградниот фонд на овогодинешниот

повеќе...

Свечено отворено првото издание на Националниот Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019

Градоначалникот на Охрид, д-р Константин Георгиески денес свечено го отвори првото издание на Националниот Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019. „Наша

повеќе...

Европски и Балкански шампиони и олимпијци на Ohrid OPEN 2019, пријавени над 140 спортисти

Бројни Европски и Балкански шампиони, носители на медали на Олимписки игри се меѓу 140-те таеквондисти пријавени на првиот Национален Таеквондо

повеќе...

КЛ7 Струга го освои третото место на финалниот турнир за младинци во Охрид

КЛ7 Струга го освои третото место на финалниот турнир за младинци во Охрид. Во борбата за третото место, најмладиот тим

повеќе...

Успех на членовите на ШК „ЛАСКЕР“ Охрид на турнирот „Державин“ во Битола

Викендов (26 и 27 јануари) под покровителство на Меѓународниот Славјански Универзитет „ГАВРИЛО РОМАНОВИЧ ДЕРЖАВИН“ во Битола се одржа шаховски турнир,

повеќе...

Во сабота ќе се одиграат завршните натпревари од турнирот во Баскет „3х3“

После одигрување на 54 натпревари, 5 кола по групи, четвртфинални натпревари стигнавме и до последниот ден од овогодинешното издание на

повеќе...